Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności.

Krośnięta i stolemy

KROŚNIĘTA I STOLEMY. Nowość na tej wycieczce to plac zabaw oraz labirynt Mokoszy. Ćwiczcie pamięć, logiczne myślenie i orientację w terenie!

Krośnięta, po kaszubsku Krôsniãta, stworki wielkości krasnoludków żyły(ją?) w lasach, domach, szkołach i przedszkolach. Zgodnie z legendami, gdy ktoś zostawił im resztki jedzenia z wdzięczności pomagały utrzymać dom w czystości. Nienagrodzone, potrafiły jednak być mściwe. O nich i jeszcze o wielu innych rzeczach usłyszycie w czasie warsztatów plas-tycznych w sławutowskim grodzie. Każdy z Was wykona z plasteliny swojego małego przyjaciela i schowa go do pudełka. Poznacie kilka kaszubskich słówek a otaczająca nas przestrzeń ujawni swoją baśniową tajemnicę. Na ognisko możecie zabrać kiełbasy.
Przeciwieństwem, przynajmniej fizycznym, krośniąt były stolemy, po kaszubsku Stolemë. Legendarne olbrzymy, które przed wiekami zamieszkiwały tereny Kaszub. Pozostałością po nich są podobno wielkie głazy, które stolemy porozrzucały w czasie walk lub zawodów. Nazywamy je stolemowymi. Czy to one wniosły czterdziestoczterometrową (ale długi wyraz) wieżę Kaszubskie Oko? Dlaczego są z nią związane? Ile prowadzi na nią schodów, co można zobaczyć z jej galerii? Przekonacie się sami, bo Was tam zabierzemy! Do tego plac zabaw i naturalnej wielkości makiety dinozaurów. Istnieje możliwość zagrania w mini-golfa za dodatkowo 10,00 zł/ucz. Czy baśniowe postacie mogły się schować w Mechowskiej Grocie? Czy mógłby być to ich dom. To też sprawdzimy!

liczba uczniów cena od ucznia w PLN
42 i więcej 162,00
37-41 174,00
32-36 189,00

 

Czas trwania ok. 6-7 godz.