GDAŃSK UROCZY

NEPTUN

Śladem gdańskich naj... W kręgu baśni i legend. Trasa poprowadzona szlakiem najbardziej uroczych gdańskich podań i anegdot. Najpiękniejsze zakątki Starego i Głównego Miasta staną się scenografią tej gawędy. O Aneczce i Jakubku. Jan Heweliusz i jego papuga. Dlaczego Lawendowa? O psach Wyspy Spichrzów pilnujących. O gdańskich bówkach. O pochodzeniu herbu Ferberów. Jak Stolem do Gdańska przybył... Opowieść o Sądzie Ostatecznym. Klątwa Zegara Astronomicznego. O krucyfiksie z kaplicy 11 tysięcy dziewic. Jak mały Ferberek przez okno wypadał... Jak Dyl Sowizdrzał gdańszczan na dudków wystrychnął...

Czas trwania ok. 2-3 godz.

Cena: 299,00 PLN od grupy (wrzesień-marzec), 390,00 PLN od grupy (kwiecień, lipiec-sierpień). Opcjonalnie wejście na wieżę kościoła Mariackiego dodatkowo 6,00 zł od ucznia.

W maju i czerwcu niedostępny.

 

 GDAŃSK ZAGADKOWY

Lwy przejęły władzę w Gdańsku! Wprowadzają nowe zasady funkcjonowania, niekoniecznie przyjazne dla ludzi. Lubią zadawać pytania i zagadki. Przepowiednia mówi, że Lwy można pokonać wiedzą i sprytem. Gdy znajdzie się śmiałek, który wykaże się odpowiednim stopniem wtajemniczenia, lwia władza zostanie obalona! Trzeba tylko dotrzeć do punktów zaznaczonych na Mapie Lwów Starego i Głównego Miasta oraz znaleźć odpowiedzi na pytania, które zwierzętom wykradł pewien ludzki szpieg. Za każde dobre rozwiązanie można zdobyć dwa stopnie wiedzy (wtajemniczenia). Kolejność dotarcia do poszczególnych punktów jest absolutnie dowolna, choć rozsądek podpowiada coś innego. Czy uda Ci się wygrać z Lwami? Pamiętaj, że podczas wyprawy będziesz śledzony przez
Lwy z Legionów Specjalnych im. J. Hewieliusza, krótko mówiąc – Hewelionów :) Dla zwycięskiej grupy słodkości.

Czas trwania ok. 3 godzin. Cena 299,00 PLN od grupy. Realizujemy tylko w miesiącach lipiec-marzec.

 

II WOJNA ŚWIATOWA - WESTERPLATTE

Westerplatte

Spacer po miejscach bohaterstwa Polaków w pierwszych dniach II wojny œwiatowej. Teren byłej Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte - wartownie, Pomnik Obroñców Wybrzeża, symboliczny cmentarz.

Czas trwania 3-5 godzin. Cena łącznie z przejazdem autokarem 1999,00 zł od grupy (WRZESIEŃ-MARZEC). Cena nie obejmuje wstępów do oddziału Muzeum Gdańska w Wartowni nr 1 - koszt 5,00 zł od osoby.