GDAŃSK UROCZY

NEPTUN

Śladem gdańskich naj... W kręgu baśni i legend. Trasa poprowadzona szlakiem najbardziej uroczych gdańskich podań i anegdot. Najpiękniejsze zakątki Starego i Głównego Miasta staną się scenografią tej gawędy. O Aneczce i Jakubku. Jan Heweliusz i jego papuga. Dlaczego Lawendowa? O psach Wyspy Spichrzów pilnujących. O gdańskich bówkach. O pochodzeniu herbu Ferberów. Jak Stolem do Gdańska przybył... Opowieść o Sądzie Ostatecznym. Klątwa Zegara Astronomicznego. O krucyfiksie z kaplicy 11 tysięcy dziewic. Jak mały Ferberek przez okno wypadał... Jak Dyl Sowizdrzał gdańszczan na dudków wystrychnął...

Czas trwania ok. 2-3 godz.

Cena:239,00 PLN od grupy (wrzesień-marzec), 390,00 PLN od grupy (kwiecień, lipiec-sierpień). Wejście na wieżę kościoła Mariackiego dodatkowo 5,00 zł od ucznia.

W maju i czerwcu niedostępny.

 

GDAŃSK SŁODZIUTKI

Ciuciu

Wizyta w artystycznej wytwórni cukierków “Ciuciu”. Na Waszych oczach zostaną one zrobione. Bedziecie mogli ich skosztować. Ręcznie robione cuksy i lizaki. Do tego ”najsłodsze” tajemnice i legendy Głównego Miasta na jego uliczkach i w największej, ceglanej świątyni świata - kościele Mariackim.

Czas trwania 2-3 godziny.

Cena: 239,00 PLN od grupy (wrzesień-marzec),  390,00 PLN od grupy (kwiecień, lipiec-sierpień). Wejście na wieżę kościoła Mariackiego dodatkowo 5,00 zł od ucznia.

W maju i czerwcu niedostępny.

 

GDAŃSK ZAGADKOWY

GPS

Przygoda z historią i współczesnością. Zapraszamy do poznania gdańskiego Głównego Miasta przy pomocy odbiornika GPS i poprzez rozwiązywanie zagadek. Podczas spaceru trzeba dotrzeć do poszczególnych zabytków gdańskich (Ratusz, Dwór Artusa, Żuraw, kościół NMP itd.), wykazać się spostrzegawczością oraz  odpowiedzieć na pytania z zabytkami związane. Ważna przy tym jest nie tyle szybkość, ile bystrość. Działamy podzieleni na cztery grupy, dlatego w czasie wycieczki wskazany jest udział czworga opiekunów z ramienia szkoły. Dla zwycięskiej grupy słodkości.

Czas trwania ok. 3 godzin. Cena 239,00 PLN od grupy. Realizujemy tylko w miesiącach lipiec-marzec.

 

GDAŃSK Z GPS I LEGENDY KOŚCIOŁA NMP

Połączenie spaceru "Gdańsk zagadkowy" ze zwiedzaniem kościoła NMP. "Żywy przewodnik" zaprezentuje historię kościoła, legendy z nim związane oraz poprowadzi na 80 metrową wieżę. "Martwy przewodnik" czyli GPS pozwoli dotrzeć do poszczególnych zabytków gdańskich (Ratusz, Dwór Artusa, Żuraw, kościół św. Katarzyny itd.), wykazać się spostrzegawczością oraz  odpowiedzieć na pytania z zabytkami związane. Ważna przy tym jest nie tyle szybkość, ile bystrość. Działamy podzieleni na grupy. Dla zwycięskiej grupy słodkości.

Czas trwania ok. 3-5 godzin (zależy od wersji). Cena 289 zł od grupy. Wejście na wieżę kościoła Mariackiego dodatkowo 5,00 zł od ucznia.

Realizujemy tylko w miesiącach lipiec-marzec.

 

 

II WOJNA ŚWIATOWA - WESTERPLATTE

Westerplatte

Spacer po miejscach bohaterstwa Polaków w pierwszych dniach II wojny œwiatowej. Teren byłej Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte - wartownie, Pomnik Obroñców Wybrzeża, symboliczny cmentarz.

Czas trwania 3-5 godzin. Cena łącznie z przejazdem autokarem 1399,00 zł od grupy (WRZESIEŃ-MARZEC). Cena nie obejmuje wstępów do oddziału Muzeum Gdańsa w Wartowni nr 1 - koszt 3,00 zł od osoby.

 

DROGA DO PRZEMIAN I WOLNOŚCI

3 krzyże

Spacer po miejscach upamiętniajacych czas walki z władzą PRL oraz przemian w Europie - Plac Kobzdeja, kościół św. Brygidy, I Liceum Ogólnokształcące, Brama Nr 2 Stoczni Gdańskiej, historyczna Sala BHP,
Europejskie Centrum Solidarności.

Czas trwania 3-4 godziny. Cena 239,00 zł od grupy + 16,00 zł od osoby.

W maju i czerwcu niedostępny.

 

TRZY RELIGIE

religie

Spacer a właściwie przejażdżka autokarem po Gdańsku śladem religii. Wizyta w meczecie, synagodze i cerkwi. Przybliżenie założeń trzech religii podczas spotkań z ich przedstawicielami.

Czas trwania 4-5 godzin. Cena łącznie z przejazdem autokarem 1.899,00 zł od grupy (wrzesień-marzec), 2.350,00 PLN od grupy (kwiecień).

Maj-sierpień niedostępny.

 

GDAŃSK KULTURALNY

Co mają wspólnego kościół i teatr? Spróbujemy odpowiedzieć wspólnie na to pytanie podczas pobytu w jednej z gdańskich świątyń oraz w Teatrze Szekspirowskim. Jest to jedyny teatr w Polsce z otwieranym dachem. Makieta
Szkoły Fechtunku, sala główna - serce teatru, galerie, taras z widokiem na Gdańsk, przejście po murze, dziedzińce.

Czas trwania 2-3 godziny. Cena 239,00 zł od grupy + 10,00 zł od osoby (15,00 zł/os. z otwarciem dachu teatru).

W maju i czerwcu niedostępny.