Pojezierze Kaszubskie. Tego regionu obszernie reklamować nie trzeba. Zapraszamy do kaszubskiego gościńca mieszczącego się w gospodarstwie agroturystycznym w Kiełpinie, pokoje 2-5 osobowe z łazienkami. Do dyspozycji - stół do tenisa, placyk zabaw, tory do kręgli i atrakcje związane z funkcjonowaniem gospodarstwa. Posiłki: obiad, kolacja, śniadanie, ognisko z kiełbaskami.

1 dzień. Wyprawę rozpoczniemy wizytą w ZOO - egzotyczne Kaszuby z wieloma gadami z Afryki, Ameryki czy Azji. Czy widzieliście takiego pytona, co ma 10 metrów od głowy do końca ogona! Niezapomniane przeżycia. Okazy można dotykać!!!, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat, zrobić sobie zdjęcie z gadem. Obejrzycie też film w trówymiarze. Po obiedzie do wyboru jeden z programów:

  • Wioska Minionków. Dzielimy się na zespoły, a kapitan każdego z nich przebiera się na czas trwania programu w kostium Super Minionka. Ale stać się prawdziwym Minionkiem nie jest tak łatwo. Każda grupa otrzymuje tajną listę, na której znajdują się misje do wykonania zlecone przez Gru. Która z drużyn wykona je jako pierwsza wygrywa. Przykładowe zadania: przejście przez zabezpieczenia Wektora, przedostanie się do tajnej bazy przez tunel strachu, wykradzenie niebezpiecznego ładunku, rozszyfrowanie ukrytej wiadomości, odnalezienie magazynu bananów, budowa schronienia dla Czarnego Charakteru. Najlepsza drużyna otrzymuje minionkowy skarb, a dla wszystkich minionkowe medale.

  • Przystanek wyobraźnia. Ograniczeniem naszych działań jest tylko nasza wyobraźnia. Będziemy malować piaskiem we wszystkich kolorach tęczy, lepić w prawdziwej glinie, tworzyć biżuterię z przeróżnych dziwnych przedmiotów, tworząc wspólne dzieła. A na deser body painting – czyli malowanie ciała specjalnymi farbami . Wszystko co stworzycie zabieracie do domu. 25,00 zł/ucz.

  • Piracki skarb. Groźny pirat ukrył swój skarb w miejscu zaznaczonym na mapie. Wasze zadaniem jest odszukanie miejsca zakopania skrzyni ze skarbem wykonując zadania: strzelanie, gra w pirackie kości, toczenie beczki, połów pereł, łowienie ryb, rzut okiem Barbossy, węzły bosmańskie, ratunek na szalupie, chrzest piracki, przeciąganie liny.

  • Leśna wyprawa z elementami szkoły przetrwania - zasady orientacji w terenie, posługiwanie się mapą i kompasem, znaki topograficzne, przewidywanie pogody, budowa obozowiska, pozyskiwanie i uzdatnianie wody, łączność, umiejętność przetrwana w trudnych warunkach dzikiej przyrody, przeprawa linowa, podstawy udzielenia pierwszej pomocy, strzelanie z karabinka pneumatycznego oraz łuku. Program może być realizowany dla dzieci młodszych i starszych. Trudność zadań jest dostosowywana do możliwości uczestników.

 Kolacja. Dyskoteka.

2 dzień. Śniadanie. Zajęcia przy piecu chlebowym - wypiekanie pieczywa lub malowanie na szkle kaszubskich motywów ludowych. Zawitamy do Parku Miniatur, gdzie w jednym miejscu, w jednej skali można zobaczyć wierne kopie obiektów z Kaszub jak i z całego świata. Statua Wolności czy Sfinks sąsiadują z bytowskim zamkiem czy kościołem kartuzów. Będzie można poczuć się jak Guliwer czy kaszubski Stolem. Skansen wzbogacił się też o 60 postaci z bajek i baśni, jak również gabinet śmiechu oraz zamek strachu. Od tego roku również pobyt w PARKU GIGANTÓW. Wielkie buty, wielki kubek, ogromne krzesło i wiele wiele innych gigantycznych makiet. Powiększone owady oraz krasnoludki!. Na koniec ognisko z kiełbaskami.
Możliwość rozszerzenia programu o wiele miejsc na Kaszubach. Trzy dni od 325 zł od ucznia.

liczba uczniów cena od ucznia w PLN
42 i więcej 249,00
37-41 265,00
32-36 280,00