Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności.

Tak jak dla dorosłych tylko lepiej!

Spacery po Gdańsku

 

 GDAŃSK UROCZY

Śladem gdańskich naj... W kręgu baśni i legend. Trasa poprowadzona szlakiem najbardziej uroczych gdańskich podań i anegdot. Najpiękniejsze zakątki Starego i Głównego Miasta staną się scenografią tej gawędy. O Aneczce i Jakubku. Jan Heweliusz i jego papuga. Dlaczego Lawendowa? O psach Wyspy Spichrzów pilnujących. O gdańskich bówkach. O pochodzeniu herbu Ferberów. Jak Stolem do Gdańska przybył... Opowieść o Sądzie Ostatecznym. Klątwa Zegara Astronomicznego. O krucyfiksie z kaplicy 11 tysięcy dziewic. Jak mały Ferberek przez okno wypadał... Jak Dyl Sowizdrzał gdańszczan na dudków wystrychnął...

Czas trwania ok. 2-3 godz.

Cena: 449,00 PLN od grupy (wrzesień-marzec), 499,00 PLN od grupy (kwiecień, lipiec-sierpień). Opcjonalnie wejście na wieżę kościoła Mariackiego dodatkowo 10,00 zł od osoby.

W maju i czerwcu niedostępny.

 

 GDAŃSK ZAGADKOWY

Lwy przejęły władzę w Gdańsku! Wprowadzają nowe zasady funkcjonowania, niekoniecznie przyjazne dla ludzi. Lubią zadawać pytania i zagadki. Przepowiednia mówi, że Lwy można pokonać wiedzą i sprytem. Gdy znajdzie się śmiałek, który wykaże się odpowiednim stopniem wtajemniczenia, lwia władza zostanie obalona! Trzeba tylko dotrzeć do punktów zaznaczonych na Mapie Lwów Starego i Głównego Miasta oraz znaleźć odpowiedzi na pytania, które zwierzętom wykradł pewien ludzki szpieg. Za każde dobre rozwiązanie można zdobyć dwa stopnie wiedzy (wtajemniczenia). Kolejność dotarcia do poszczególnych punktów jest absolutnie dowolna, choć rozsądek podpowiada coś innego. Czy uda Ci się wygrać z Lwami? Pamiętaj, że podczas wyprawy będziesz śledzony przez Lwy z Legionów Specjalnych im. J. Hewieliusza, krótko mówiąc – Hewelionów :) Dla zwycięskiej grupy słodkości lub gadżety.

Czas trwania ok. 3 godzin. Cena 690,00 PLN od grupy. Realizujemy tylko w miesiącach lipiec-marzec.

 

II WOJNA ŚWIATOWA - WESTERPLATTE