Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności.

Amber, jantar... bursztyn

 AMBER, JANTAR... BURSZTYN. Nowość na tej wycieczce to plac zabaw oraz labirynt Mokoszy. Ćwiczcie pamięć, logiczne myślenie i orientację w terenie!

Bursztyn - złoto północy! Podobno ma moc magiczną. Różnie zwany w różnych krainach. Grecy nazywali go elektronem, Rzymianie - lyncurium, czyli moczem rysia, albowiem według legendy powstał ze skamieniałego moczu tego drapieżnika. Arabowie zwali go anbarem od zapachu ambry, Persowie karuba - złoty rabuś, a Szwedzi - raf, co znaczy chwytać. Skąd bierze się bursztyn, jak się go wydobywa oraz obrabia, jakie ozdoby
z niego robiono i jakie miał znaczenie gospodarcze dowiecie się w czasie warsztatów bursztynniczych w sławutowskim grodzie. Każdy z uczestników dostanie bryłki bursztynu, które pod okiem eksperta wyszlifuje, nawierci, obrobi i na pamiątkę zabierze do domu. Po warsztatach gry i zabawy średniowieczne, które uczą współpracy w grupie oraz zdrowej rywalizacji. Odsłaniają również umiejętności i cechy decydujące o zaradności, sprycie, sile i rozwadze. Są to: narty śmiałków, cumowanie statku, nici losu, wodowanie statku, sztuka abordażu, słowiańska wyrocznia, kręcioła czyli sztorm na morzu, suche buty, przeciąganie liny. Rozpalimy też ognisko. Jeśli będziecie mieli jeszcze siłę pojedziemy nad morze poszukać bursztynu ;)

W sławutowskim grodzie dostępny jest sklepik z pamiątkami. Można zamówić posiłek od 17,00 zł/ucz.

 Czas trwania ok. 7 godz.

liczba uczniów cena od ucznia w PLN
42 i więcej 145,00
37-41 158,00
32-36 174,00