Grody i zagrody. Poprzestańmy na jednym z każdego rodzaju.

Przekraczając bramy Osady Średniowiecznej w Sławutowie zostawicie za plecami teraźniejszość i wkroczycie na pomorską ziemię sprzed 1000 lat! Zabierzemy Was w świat naszych przodków, żyjących i pracujących tu przed narodzinami Polski! Zapraszamy do zwiedzania grodu w Sławutowie.

W drugiej części wycieczki zawitamy do zagrody. W tej zagrodzie mieszkają.... strusie, prosto z Afryki. Oczywiście z Afryki pochodzą ich przodkowie. Te, z którymi się spotkamy rodziły się już na polskiej ziemi. Czy struś naprawdę chowa głowę w piach? Czy ma “strusi żołądek”, to znaczy jada wszystko, nawet metal? Dowiecie się tego na fermie największych na świecie ptaków. Jajo strusie jest chyba jedynym pożywieniem, do którego człowiek zabiera się z wiertarką. Duża przestrzeń do zabawy oraz wszędobylski koń Kacper nie pozwolą się nikomu nudzić. Na farmie mieszkają: również lamy, emu, króliki, kozy, owieczki, osły, kaczki oraz gęsi, indyki i kury ozdobne. Wycieczkę zakończymy ogniskiem z kiełbaskami. 

liczba uczniów cena od ucznia w PLN
42 i więcej 99,90
37-41 109,00
32-36 120,00

 

Dodatkowo w grodzie sławutowskim można wykupić zajęcia warsztatowe. Każdy nich kosztuje 10,00 zł od ucznia. Do wyboru maksymalnie trzy:

  • warsztat garncarski 
  • warsztat filcowanie 
  • warsztat pieczenie podpłomyków 
  • warsztat zdobnictwo w skórze 
  • warsztat tkanie krajek

Za 12,00 zł/ucz. można zamówić pakiet średniowiecznych gier i zabaw. Są to: narty Wotana, cumowanie statku, sztuka abordażu, próba celności, konkurs ciesielski, kręcioła, suche buty, sroga zima, ślepa furia, turniej młynka.

Czas trwania ok. 5-8 h.