GNIEW - NIESAMOWITA PRZYGODA. Wszystkie atrakcje podczas jednej wycieczki! Połączenie wycieczek: "Wakacje z duchami", "Od kowala do rycerza" oraz "Bliskie spotkanie z rycerzem".

Spotkanie z gniewskimi rycerzami podczas żywej lekcji historii. Tematy lekcji do wyboru:

1. Szermierka - rozwój broni białej, zajęcia praktyczne w posługiwaniu się mieczem, rapierem, szpadą

2. Husaria chluba oręża polskiego - spektakl konny.

Przybliżymy życie i pracę dawnych rzemieślników. Podczas odwiedzin "Komnaty dawnych mistrzów" opowiemy o najskrytszych tajemnicach właścicieli warsztatów: tkackiego, drukarskiego oraz mincerskiego. W Strzelnicy Zamkowej pokażemy jak powstawały kusze i łuki. Niepowtarzalny klimat stworzy wizyta w “gabinecie relaksacyjnym” kata gniewskiego oraz... sala związana z bitwą pod Grunwaldem. To w boju przecież rycerze sprawdzali efekty pracy rzemieślników - kowali i płatnerzy.

Spektakl audiowizualny "Wakacje z duchami"! Jedyne tego typu widowisko w Polsce! Ci, którzy odwiedzą  zamek przeniosą się do nieistniejącego świata  duchów, tych przyjaznych i złych, do świata walących się murów, płonących stropów, pękających okien i bezgłowych rycerzy. Zobaczą z bliska, na własne oczy, to z czym wcześniej obcowali tylko w kinie. Przedstawianie ma zachwycać, uwodzić, przestraszać i uczyć. W tę podróż wybiorą się z narratorem, wchodzącym w interakcję z widzami w taki sposób, by zamierzone efekty wywierały na nich możliwie największe wrażenie. Wracać do domów będą zachwyceni i oszołomieni. Widowisko przeznaczone jest dla ludzi w każdym wieku.
Głosów użyczyli m. in. Krystyna Czubówna, Danuta Stenka, Tomasz Kot.

Program wycieczki uzupełnia zwiedzanie zamku z przewodnikiem oraz ognisko (kiełbaski własne). Czas trwania ok. 7-8 h.

liczba uczniów cena od ucznia w PLN
42 i więcej
97,90
37-41 104,00
32-36 114,00