Tajemniczy ogród? Może tajemniczy gród? I jedno, i drugie! Odwiedzimy ogrody we Franku oraz gród w Owidzu.  Zapraszamy do udziału w lekcjach edukacyjnych o tematyce przyrodniczej we Frank-raju. W sposób praktyczny poznacie budowę roślin, możliwości ich pielęgnacji oraz przeznaczenie. Dowiecie się gdzie mieszkają zwierzęta oraz jaka jest ich rola w ogrodzie. Zajęcia odbywają się w Polskich Ogrodach Ozdobnych, które zachwycają o każdej porze roku. Może przypomną się Wam sceny z „Tajemniczego ogrodu” Frances Hodgson Burnett?  Na terenie ogrodów znajdują się: mini zoo, palmiarnia, punkt sprzedaży roślin i pamiątek. Ognisko. Druga część wycieczki to coś z innej beczki :) Podróż przez wieki i zwiedzanie średniowiecznego grodu w Owidzu. Proponujemy pobyt w nim połączony z zajęciami rycerskimi przygotowanymi dla grup wiekowych.

klasy I-III - Spacer z Paprotkiem - najmłodsi poznają owidzki Gród i jego mieszkańców podczas wyprawy z Paprotkiem, który opowie im co nieco w bajkowej, dostosowanej do wieku formie (klasy I i II) lub zwiedzanie Grodu z przewodnikiem (klasy III), który przybliży dzieciom historię tego miejsca, opowie o jego dawnych mieszkańcach i ich zwyczajach.Warsztaty „Tarcza i miecz” - zajęcia, podczas których jego uczestnicy dowiedzą się o średniowiecznym uzbrojeniu i każdy stworzy unikalną tarczę z własnym herbem. Warsztaty „Motanki – magiczne lalki” - zajęcia manualne, na których dzieci nauczą się jak krok po kroku zrobić słowiańską lalkę pełną mocy magicznej.

klasy IV-VIII i ponadpodstawowe - zwiedzanie Grodu lub Muzeum Mitologii Słowiańskiej. Warsztaty łucznicze – odrobina historii łucznictwa, prawidłowa postawa strzelecka, budowa łuku i strzały – tyle w teorii, ale będzie też praktyka. Na tych warsztatach przyda się celne oko. Warsztaty bojowe – to lekcja podstaw fechtunku. Uczestnicy stoczą po niej pojedynki, sprawdzające ich umiejętności i zmysł taktyczny.

Dodatkowo można zamówić:

obiad jednodaniowy (polędwiczki drobiowe, ziemniaki opiekane, surówka, kompot)

obiad dwudaniowy (rosół, polędwiczki drobiowe, ziemniaki opiekane, surówka, kompot)

Czas trwania ok. 8-10 godzin.

liczba uczniów cena od ucznia w PLN
42 i więcej 99,90
37-41 109,00
32-36 119,00