Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności.

Grodowi rzemieślnicy

GRODOWI RZEMIEŚLNICY. Nowość na tej wycieczce to labirynt Mokoszy. Ćwiczcie pamięć, logiczne myślenie i orientację w terenie.

Przekraczając bramy Osady Średniowiecznej w Sławutowie zostawicie za plecami teraźniejszość i wkroczycie na pomorską ziemię sprzed 1000 lat! Zabierzemy Was w świat naszych przodków, żyjących i pracujących tu przed narodzinami Polski! Rzemieślnicy grodowi przybliżą podstawy swej pracy, przekażą Wam wiedzę o dawnym budownictwie, medycynie i wierzeniach mieszkańców grodu. Podczas pobytu w Osadzie możecie samodzielnie ulepić garnki, utkać krajki, zdobić skórę i filcować, wypiekać podpłomyki itp. Odkryjecie drzemiące w Was talenty i umiejętności, poćwiczycie cierpliwość i wyobraźnię. Wykonane prace na pamiątkę zabieracie ze sobą. Celem jest żywa i zabawna nauka historii. Będziecie mogli skorzystać z ogniska, by upiec własne kiełbaski. Wybieramy dwa warsztaty. Odwiedzimy także grotę w Mechowie. W sławutowskim grodzie dostępny jest sklepik z pamiątkami i punkt z małą gastronomią.

Dodatkowo za 14,00 zł/ucz. można zamówić pakiet średniowiecznych gier i zabaw. Są to: narty śmiałków, cumowanie statku, nici losu, wodowanie statku, sztuka abordażu, słowiańska wyrocznia, kręcioła czyli sztorm na morzu, suche buty, przeciąganie liny.

Można zamówić posiłek od 17,00 zł/ucz.

Czas trwania ok. 7 godzin.

liczba uczniów cena od ucznia w PLN
42 i więcej 145,00
37-41 159,00
32-36 175,00