Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności.

Owidz - średniowieczny gród

Nowe a jednak stare. Pozornie sprzeczność. Jednak tak właśnie możemy się poczuć w zrekonstruowanym średniowiecznym grodzie w Owidzu. Przez wiele wieków grodzisko było jedynie świadectwem bogatej historii tych terenów, istniejącym głównie w świadomości badaczy historii, dziś zrekonstruowany gród jest atrakcją turystyczną Kociewia. Proponujemy pobyt w nim połączony ze specjalnie przygotowanymi zajęciami. Zwiedzimy także Muzeum Mitologii Słowiańskiej, które przedstawia wyobrażenia dawnych Słowian dotyczące powstania i struktury Wszechświata Muzeum prezentuje także odtworzony mit o Marzannie i Jaryle, fragment świątyni oraz posąg Świętowita z Arkony (zrekonstruowany w oparciu o zapiski XII-wiecznego kronikarza Saxo Gramatyka). Opowiada też o przedchrześcijańskim rodowodzie wybranych tradycji i świąt, wciąż obecnych w naszej kulturze. Część muzeum zwiedza się w okularach 3D. Po wszystkim ognisko.

liczba uczniów cena od ucznia w PLN
42 i więcej 114,00
37-41 126,00
32-36 141,00

Co można zamówić dodatkowo?

Warsztaty - 35,00 zł/ucz.

,,Gliniaki” to twórcza zabawa gliną – dzieci poznają techniki pracy z tym naturalnym surowcem i stworzą ozdoby, które zabiorą ze sobą.

Warsztaty ,,Tarcza i Miecz” to propozycja zajęć, podczas których uczestnicy dowiedzą się o średniowiecznym uzbrojeniu i każdy stworzy unikalną tarczę ze swoim herbem. 30,00 zł/ucz.

Warsztaty tkania, na których zaznajomimy dzieci z jednym najstarszych rzemiosł uprawianych przez człowieka i każdy utka swoją bransoletkę na mini krośnie.30 zł/ucz.

Plebejada, w której zespoły zwaśnionych ze sobą braci: Będzieciecha i Bdzigosta, stają ze sobą w szranki. Bieg Nosiwody, Warkocz Roszpunki, Owidzkie Koziołki – to tylko niektóre z konkurencji, z którymi przyjdzie im się zmierzyć.

Chąsająca Hąsa. Konkurencje, w których ważne są nie tylko spryt i gibkość. W czasie Chąsającej Hąsy uczestnicy doświadczą zarówno zdrowej rywalizacji, sporej dawki śmiechu jak i pozytywnych wrażeń. Niezwykłe wspomnienia gwarantowane!

Obiad jednodaniowy (nuggetsy, frytki, surówka, kompot) - 33,00 zł/ucz.

Lekcje muzealne - 7,00 zł/ucz.

1. Świat demonów dawnych Słowian (sugerowany wiek: 10+)

2. Święta i praktyki obrzędowe dawnych Słowian (sugerowany wiek: 10+)

3. Bogowie dawnych Słowian (sugerowany wiek: 14+)

4. Baba Jaga. Tajemnicza postać słowiańskiego folkloru (sugerowany wiek: 14+)