Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności.

Bydgoszcz

CZYSTA EKSPLOZJA - BYDGOSZCZ. "Zachowasz miłość męża jeśli potrafisz uchronić cerę od starości” - tak reklamowała się przed wojną jedna ze znanych firm kosmetycznych. Proponujemy zajęcia w Muzeum Mydła i Historii Brudu, które przeniosą Was w czasy, kiedy mydło nie było czymś tak codziennym jak dziś. Poznacie historie zaklęte w małych kostkach, nauczycie się rozróżniać różne mydła, a na koniec sami stworzycie swoje unikalne mydełko o wybranym kolorze, zapachu i dodatkach. Zajęcia kończą się otrzymaniem przez każdego uczestnika zapakowanego pamiątkowego mydła.

Jeszcze do niedawna cały jej teren ze względu na ściśle tajną produkcję był niedostępny. Teraz możemy zobaczyć jak wyglądała poniemiecka fabryka materiałów wybuchowych Dynamit AG Fabrik Bromberg w Bygdoszczy. We wnętrzach linii produkcyjnej nitrogliceryny powstało EXPLOSEUM – centrum techniki wojennej. Nowoczesne środki przekazu, oparte o ikonografię, multimedia i rozwiązania interaktywne, posłużyły do stworzenia opowieści o fabryce, produkcji niebezpiecznej nitrogliceryny, niewolniczej pracy tysięcy ludzi, konspiracji i sabotażu.
Która z monet euro ma związek z postacią Alfreda Nobla? Z czego otrzymuje się nitroglicerynę? Dlaczego pracowników fabryki nazywano „ptaszkami”?  Gdzie detonowano bombę atomową o największej sile rażenia? Jak działał „Mauser” czy „Thompson”? Odpowiedzi na te oraz na wiele innych pytań można poznać podczas spaceru po byłych pomieszczeniach fabrycznych.

Czas trwania ok. 14 godz.

liczba uczniów cena od ucznia w PLN
42 i więcej 199,00
37-41 220,00
32-36 249,00